Daudzu iemīļotā izstāde tiks eksponēta citā vietā: tagad to var apskatīt nevis Vecrīgā, bet gan Skolas ielā 2 — plašā trīsstāvu ēkā Digital Art House, kuras platība pārsniedz 1700 m2. Modernisms ir svaiga gaisa malks, XX gadsimta sākumā kaut kas pilnīgi jauns un neredzēts. Mums, XXI gadsimta pārstāvjiem, šis mākslas stils arī dažkārt daudzējādā ziņā ir tuvāks par citiem.
„Šis mākslas virziens izveidojās laikmetu mijā — XIX gadsimta otrajā pusē, kad Eiropa sastapās ar tehniskiem un politiskiem jauninājumiem. Neapšaubāmi, šis periods ir pārpilns ar nesaskaņām, asām diskusijām un protestiem, milzīga ietekme bija arī Pirmajam pasaules karam. Tolaik radās jaunas mākslinieciskās koncepcijas, prakses, paņēmieni un apkārtējās pasaules uztveres, savukārt jaunās mākslas formas ietekmēja sabiedrību, kas bija piedzīvojusi radikālas strukturālās pārmaiņas,” stāsta pazīstamais kulturologs Deniss Hanovs. Tā kā arī mūsdienu pasaule ļoti strauji mainās, mums šis laikmets ir garīgi tuvs.
Izstādē stundu tiek demonstrēti 16 nozīmīgāko modernisma laikmeta pārstāvju — Kloda Monē, Edgara Degā, Pola Gogēna, Anrī Ruso, Anrī de Tulūza-Lotreka, Gustava Klimta, Pola Siņaka, Pīta Mondriāna, Amedeo Modiljāni, Vinsenta van Goga, Pjēra Ogista Renuāra, Huana Grisa, Paula Klē, Franča Marka, Vasilija Kandinska un Kazimira Maļeviča — darbi: kopumā aptuveni piectūkstoš darbu no vairāk nekā 20 pasaules muzejiem.
Līdztekus izstādei „Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” centra apmeklētāji var aplūkot vēl divu leģendāru meistaru — Mikelandželo Buonarroti un Gustava Klimta — darbus.
Renesanses laikmeta cienītāji un visi interesenti varēs aplūkot telpiskus skulptūru modeļus un lielformāta fresku vissīkākās detaļas, doties virtuālā ekskursijā pa Siksta kapelu un ar milzīgu ekrānu, tehnoloģijas VISUAL360 un Baha, Hendeļa un Mocarta mūzikas palīdzību iejusties augstās renesanses laikmetā. „Runājot par šo izstādi, sevišķi vēlos pievērst uzmanību Siksta kapelai, ko ik dienas apmeklē kādi 10 tūkstoši ekskursantu. Diemžēl galvenā problēma ir tās augstums, kā arī apmeklētāju daudzums, kas vienlaikus atrodas kapelā: augstums, kādā atrodas freskas, un drūzma neļauj pilnīgi novērtēt dižā meistara darbu.
Taču izstādes apmeklētājiem šādas grūtības neradīsies: viņi varēs komfortablos apstākļos ne tikai priecāties par leģendāro fresku un skulptūru skaistumu, bet arī izjust Mikelandželo titāniskā darba vērienu,” stāsta J. Getalo. „Turklāt tas vēl nav viss — mākslas cienītājiem ir pieejama arī Gustava Klimta darbu prezentācija ar nosaukumu „No mīlestības līdz nāvei”. Tajā tiek demonstrēti visi galvenie G. Klimta darbi. Tā ir vienreizīga iespēja saplūst ar saviļņojošajiem, jutekliskajiem un novatoriskajiem mākslas darbiem, jo visaptverošā multimediālā izstāde katru zāles stūrīti pārvērš par šedevra daļu.”