„Aiga Audera rotas ir viņa ieraudzīto dabas pēdu radošais demonstrējums,” atzīmē mākslas zinātniece Dr.art. Ilona Audere. Mākslinieka vērīgā acs pamana gan krutnagliņas smalkumu, gan anīsa zvaigznes eksotisko mirdzumu, kas pārtop rokassprādzē, gredzenā vai auskaros. Lai dabas materiāls atmirdzētu sudrabā, dabas filigrānās formas iziet garu pārtapšanas procesu meistara darbnīcā. Savdabīgās dabas formas un faktūras mākslinieks pārrada, izmantojot paša izstrādāto vakuumliešanas tehniku. Tām jaunu dzīvi piešķir kompozīcija un akcenti – nelieli ametiskti, perlamutrs, cirkoni.
Aiga Audera profesionālo kvalifikāciju sekmējusi izglītošanās profesora Jura Gagaiņa vadītajā Metāldizaina nodaļā Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī pirms tam apgūtā ķīmiķa specialitāte Latvijas Universitātē un mākslas amatniecības pieredze, darbojoties Tautas studijā ”Kalvis”. Dabas rotas guvušas atzinību izstādēs un konkursos Latvijā un Eiropā, tās iepriecina oriģinālo rotu valkātājas un valkātājus visā pasaulē.
Izstāde muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” apskatāma no 2018. gada 18. oktobra līdz 2. decembrim katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas.
Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” no 18. oktobra aicina apmeklēt rotu mākslinieka Aiga Audera izstādi “Daba un rotas”. Līdzīgi kā jūgendstila periodā, arī mūsdienās ir mākslinieki, kuri rotaslietās vēlas satvert dabas daudzveidīgo skaistumu. Aigis Auders radošu iedvesmu gūst gan ierastās, gan neparastās dabas formās un faktūrās. Par mākslinieka rotām top dažādās kompozīcijās savienoti dabas elementi – smalku sakņu vijumi, jūras nogludināti priekšmeti, meža veltes un dabas veidojumi, ko akcentē Latvijas dārgakmens – dzintars.