Latvija 2018. gada 18. novembrī svinēs pastāvēšana simtgadi. Lielas jubilejas un svētku reizes ļauj palūkoties uz kādas personas, institūcijas vai kā šajā gadījumā – valsts – attīstību, izmaiņām un arī nākotnes perspektīvām, izvērtējot noteiktu laika nogriezni. Vai simts gadi ir daudz vai maz? Kas ir būtiskākais, kas Latvijā šajos simts gados ir noticis, sasniegts? Kādas tendences, virzienu tas sola nākotnē? Izstādes tēma “REĢENERĒT=>ĢENERĒT” akcentē tradīcijas un to transformāciju. Jaunu ideju radīšanai nereti tiek izmantotas un pārstrādātas jau esošās. Tas apstiprina esošo vērtību aktualitāti un parāda, ka jaunrades procesā būtiska loma ir arī tradīcijai. Jēdzienu “reģenerēts” attiecina uz materiāliem, to atjaunošanas un otrreizējās pārstrādes procesiem. Izstādes kontekstā mākslinieki tika aicināti piedāvāt savas idejas “reģenerācijai” akcentējot pašlaik notiekošo, kā arī turpmākās attīstības procesu un jaunu ideju “ģenerēšanu”.
42 autoru konkurencē no 15 dažādām valstīm, dalībai izstādē tika izvēlēts 21 autors. Izstādē piedalīsies mākslinieki no Bulgārijas, Čehijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas. Latviju izstādē pārstāvēs Ainārs Rimicāns, Ilona Romule, Inese Margēviča un Līga Skariņa, kā arī Latvijā dzīvojošā krievu izcelsmes māksliniece no Pēterburgas Jekaterina Sazonova un Turcijā dzīvojošā latviešu māksliniece Inese Križanovska. Žūrijas sastāvā strādāja Rīgas Porcelāna muzeja darbinieki: direktore Santa Dobele, galvenā krājuma glabātāja Iliana Veinberga, ekspozīcijas un izstāžu kuratore Ieva Nagliņa, māksliniece un muzejpedagoģe Astra Kaprāne un mākslinieks Dainis Lesiņš.
Starptautiskās mazo formu porcelāna izstādes ieņem īpašu vietu Rīgas Porcelāna muzeja izstāžu klāstā. Kopš 2006. gada reizi gadā tā pulcē latviešu un ārvalstu māksliniekus, kuri strādā ar smalkāko un kaprīzāko keramikas materiālu – porcelānu. Izstādei tiek pieteikti mākslas darbi, kas nepārsniedz 15 cm dimensijas. Šogad mākslinieki tika aicināti izstādei iesniegt darbus par tēmu “REĢENERĒT=>ĢENERĒT”.