1. kāzu jubileja: idejas svinību plānam, dāvanām

Kāzu jubilejas katrā ģimenē ir ikgadēji svētki, bet pirmā tomēr šķiet pavisam īpaša, jo ir aizvadīts pirmais kopdzīves pārbaudījuma gads, ko ir vērts nosvinēt.

Jaunākie raksti

Pirmo nosvinēto kāzu gadu sauc par papīra kāzām, tādējādi norādot uz līdzību uz baltu, neaprakstītu lapu, kas būtībā joprojām ir tikai kopdzīves sākums, kas rūpīgi jāsargā, lai pirmā vai nākamajos gados pārlieku nenosmērētos. Dažviet pirmo gadadienu mēdz dēvēt arī par medus kāzām.

Idejas kāzu gadadienas svinību plānam

Tā kā kāzu jubileja vienmēr ir atgādinājums īpašajai diena pirms noteikta laika, labi, ja kāzu jubilejā kaut kā iespējams šīs emocijas restaurēt. Restaurācija var notikt atgriežoties vietā, kur bijuši laimīgi, mielojoties ar kādu no kāzu dienas raksturīgajiem ēdieniem, uzvelkot kādu no kāzu dienas apģērba elementiem u.tml.

Varianti:
• Divatā doties uz kādu romantisku vietu, piemēram, viesu namu un romantiski izbaudīt šos svētkus.

• Ja svinību diena ir darbdiena, labs risinājums būs svētku vakariņas pāra iemīļotajā restorānā.

• Kāzu bilžu un video skatīšanās pasākums kopā ar vedējiem un tuvākajiem draugiem, lai rekonstruētu pirms gada izbaudītās sajūtas. Dažkārt fotogrāfi un operatori tīšuprāt jaunajiem neatdod, nerāda visus svētku uzņēmumus, taupot tos kā dāvanu pirmajai kāzu jubilejai.

• Papīra tematiku var iekļaut arī scenārijā - ja kopā sapulcējas gaidītākie viesi, visi var veidot papīra mākslas darbus (origami), likt galvā papīra cepures un mētāties ar papīra lidmašīnām pie jūras.

• Savukārt medustematiku var attīstīt, dodoties apciemot kādu bitenieku, cepot/baudot meduskūku, dāvājot draugos miniatūrus meduspodiņus.

• Pikniks ar fotosesiju, piemēram, pie jūras. Līdzi ieteicams paņemt nieciņus, kas izdaiļo un atgādina kāzas - kāzu kurpes, plīvuru, lietussargu, lakatu u.tml.

• Kāds ceļojums pa Latviju vai tālāk.

• Romantisks brauciens ar kuģīti pa upi. Uz kuģīša var notikt arī mielasts, fotosesija un citas aktivitātes.


Idejas vedējiem

• Katru gadu jaunos aizvest uz kādu vietu, kur bijuši savā kāzu dienā.

• Ja kāzās viens otram jaunie rakstījuši vēstulītes, papīra kāzas ir īstais brīdis, kad tās atdot izlasīšanai. Un, iespējams, uzrakstīt atkal nākamās, ko lasīt vēl pēc gada.

• Aizsiet jaunajiem acis un aizvest uz kādu vietu, kas viņiem īpaša.

• Ja jaunā ģimene ir aktīva, vedēju organizēta izjāde ar zirgiem, jahtu, rodeļiem vai tml. liks kopā smieties un priecāties.

Idejas kāzu gadadienas dāvanām

Tā kā šīs ir papīra kāzas, dāvanām iedvesmo tieši tas...

- biļetes uz kādu skaistu pasākumu, piemēram, operu,
- grāmata,
- žurnāla vai avīzes abonements,
- albums ar fotogrāfijām,
- papīra lampa,
- galu galā arī nauda pamatu pamatos ir papīrs,
- medus podiņš, ziedputekšņi vai tml.

Pats būtiskākais! Šo dienu ir jāpavada un jānosvin tā, kā pašiem vislabāk tīk, darot to, kas abiem sagādā prieku un uzjundī emocijas.

Svetkulaiks.lv
Iesaki:
Komentāri 0

Ceturtdiena, 18.oktobris
vārda dienas:
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends