Ūdens baloni – labākā atrakcija karstā ballītē

Mans šīsvasaras ballīšu atklājums ir ūdens baloni. Sākotnēji tos iegādājos bērnu ballītei, bet labi, ka iegādājos veselas 3 paciņas, jo pieaugušie ar šo atrakciju aizrāvās ne mazāk kā bērni.

Kas tie ir? Princips ir ļoti elementārs – nelieli baloni, kurus piepilda ar ūdeni un izmanto dažādām atrakcijām. Baloni ir samērā trausli, tāpēc saskaroties ar zemi, zāli vai citu šķērsli, tie saplīst un šļakatas iet pa gaisu. Ķēpīgākais process ir tieši balonu pildīšana – tur ir nedaudz jāiepraktizējas, lai darbs veiktos pietiekami ātri.

Tā kā balonu atrakcija bija plānota bērnu ballītē, organizēju ūdens balonu tālmešanas sacensības – sajūta, kad ūdens bumba sašķīst, saskaroties ar asfaltu, patīk visiem, un arī precīzās mešanas sacensības, kad balons jāiemet vairākus metrus tālāk esošajā plastmasas bļodā. Pieaugušajiem un lielākiem bērniem noteikti patiktu ūdens balonu kaujas (gandrīz kā peintbols, tikai atvēsinošāk) vai spēle, kurā dalībnieki sadalās pa pāriem un viens otram met balonu – pēc katra metiena atkāpjas soli atpakaļ. Uzvar pāris, kurš visilgāk balonu saglabā nesasprāgušu.

Pirms spēles tās dalībniekus ieteicams informēt par noteikumiem (piemēram, nemest pa seju), jo spēles karstumā cilvēki mēdz patiešām aizrauties.

baloni

Pēc pāris ballītēm man ir izveidojušies arī vairāki ieteikumi, kā vieglāk apieties ar ūdens baloniem:

Salīdzinoši garlaicīgākais posms šajā jautrībā ir balonu pildīšana ar ūdeni. Visērtāk, ja pagalmā ir pieejama ūdens šļūtene, kuras galā var pievienot balonu pildīšanas uzmavu (tā nāk komplektā ar baloniem iepakojumā). Noteikti daudzumu balonu iesaku sapildīt vēl pirms atrakcijas, lai tā var raitāk sākties, citādi balonu uzpildīšana procesu kavēs.

Sapildītos balonus var salikt pietiekami lielā bļodā vai vanniņā, tos labāk nelikt vienu virs otra, jo baloni ir samērā ātri plīstoši.

Jāizvēlas atrakcijai piemērota vieta – pietiekami plaša un, vēlams, pēc tam arīv iegli kopjama. Asfaltētais laukums mājas priekšā mūsu situācijā bija pietiekami plašs un vēlāk to bija viegli noslaucīt ar slotu (jārēķinās, ka balonu driskas pēc atrakcijas būs teju visur, tās traucēs ne tikai vizuāli, bet var kaitēt arī dzīvnieku, putnu veselībai).

Būtiskākais ir jautra komanda – jo atraktīvāki un vairāk cilvēki piedalīsies, jo skaļāka un slapjāka izvērtīsies spēle.

Pirms ballītes brīdiniet viesus, ka būs nepieciešams rezerves apģērbs.

Iesaku iegādāties vairākas paciņas balonu – mūsu ballītē, kurā bija ap 30 cilvēku, ar 80 baloniem šķita nedaudz par maz.

Pašu izmēģināts , Foto: Karolina
Iesaki:
Komentāri 2
Kika2011-06-28 12:30:10
Feini! :) Kur tādus ūdens balonus var iegādāties?
Mr Balons2014-07-21 15:07:12
30 cilvēki un 80 baloni ir stipri par maz, jo manā ballītē bija 10 cilvēki un 460 baloni un tad jau likās, ka diez gan ātri beidzās:D P.S. piedāvāju iegādāties šos mazos balonus ūdens kaujām. Daudzums - 1000 baloni jeb 2 iepakojumi pa 500 baloniem un cena 9.00 EUR. http://www.ss.lv/msg/lv/for-children/toys/all-for-recr eation-on-the-water/bdxlhc.html

Piektdiena, 16.novembris
vārda dienas:
Banga, Glorija