Kā sarīkot labu svētkus

Atrast labu pasākumu organizatoru bieži ir liels izaicinājums, ja vien nepazīsti kādu draugu un paziņu lokā.

Pasākumu vadītāja darbs daudziem Latvijā ir nevis kā pamatdarbs, bet gan kā papildus nodarbošanās, tāpēc dažreiz ir grūti atrast patiešām labu un spējīgu pasākuma vadītāju, kas būtu ar atbilstošu pieredzi un prasmēm. Šeit ir seši ieteikumi, kas var būt noderīgi gan tad, kad izvēlamies pasākuma vadītāju, gan tad, kad nepieciešams jebkurš cits darbinieks veiksmīgai svētku norisei. Pareizo cilvēku izvēle lielā mērā noteiks to, vai jums izdosies lieliski svētki vai izgāšanās, par kuru būs jānožēlo. Tādēļ šķiet ir daži vērtīgi padomi (informācijas avots: http://wage.lv/, papildināts ar personīgo pieredzi).

1. Uzstādiet nosacījumus: Pirmkārt, meklējiet cilvēkus, kas ir gatavi paveikt uzdevumu. Izvēlieties cilvēkus ar pietiekamu disciplīnu, lai tie būtu gatavi darīt visu, lai sasniegtu rezultātu. Šajā nozarē to ir īpaši grūti nodrošināt, jo dažkārt cilvēki ar radošām un labām idejām nav disciplinēti. Meklējiet cilvēkus, kas ir apzinās uzdevuma apjomu un nopietnību un ir gatavi to paveikt pilnībā, ne tikai izteikt tukšus solījumus.

2. Uzstādiet konkrētas prasības par darbinieka tehniskajām un radošajām prasmēm. Neveidojiet kompromisus un neatkāpieties no šiem standartiem, ja vēlaties, lai darbs ir paveikts labā kvalitātē. Kad izvēlos pasākuma vadītāju, vienmēr skatos, lai šim cilvēkam būtu gan izpratne par pasākumu rīkošanu, gan vīzija par to, kādu viņš redz šo pasākumu, gan arī tehniskas prasmes un valodu zināšanas, lai viņš pats spētu atbildēt par tādām lietām, kā, piemēram, prezentācijas, mūzika un apskaņošana. Arī valodu zināšanas ir būtiskas, jo pasākuma laikā var būt būtiska arī komunikācija krievu un angļu valodā. Izvēloties kandidātus būtiski pieturēties pie kaut visminimālākajām prasībām, kas nepieciešamas labai pasākuma norisei, pretējā gadījumā atkāpšanās no prasībām novedīs tikai pie problēmām, kuras jums pašam nāksies risināt, jo pasākuma organizētājs nebūs gana kompetents tikt galā ar situāciju.

3. Nolīgstiet tos, kas ātri mācās. Ir grūti atrast cilvēku, kas visu jau mācētu un zinātu, turklāt jebkurš jauns pasākums prasa spēju ātri apgūt vēl nezināmo. Katrs pasākums līdzi nes jaunu vidi, citādu auditoriju un jaunas prasības, tādējādi arī labi zinošam pasākumu rīkotājam vai vadītājam ir jāspēj apgūt jaunas lietas un improvizēt.

4. Nolīgstiet cilvēkus, kas jums patīk. Nebaidieties būt neobjektīvs, jo personīgās simpātijas ir ļoti būtiskas. Jo labāk jutīsieties ar cilvēku, jo vieglāk būs sadarboties un vienoties par pasākuma norisi. Ja strādāsiet kopā ar cilvēku, pret kuru jūtat antipātijas, pat tad, ja viņš ir labs jomas speciālists, rezultāts nebūs pozitīvs.

5. Nolīgstiet cilvēkus, kuriem jūs varat uzticēties. Šeit būtiska var būt gan intuīcija, gan atsauksmes par personu. Šī iemesla dēļ cilvēki nereti izvēlas kandidātu, par kuru jau iepriekš dzirdējuši labas atsauksmes no draugiem vai kolēģiem, tādējādi jūtoties drošāk, ka nav jāuzticas pilnīgam svešiniekam.

6. Nolīgstiet kādu, kurš vēlas darbu. Cilvēki, kuriem darbs pie jums būs svarīgs, arī centīsies darbu padarīt pēc iespējas labāk. Izvairieties no ikviena, kurš skatās uz darbu no augšas, jo jums ir vajadzīgs cilvēks, kurš ir spējīgs sadarboties, nevis ietiepīgi visu darīt pa savam. Pat ja viņš ir profesionālis, kuram var uzticēties, tās ir jūsu svinības un arī Jūsu viedoklim ir jābūt būtiskam, tādēļ pārāk spilgtas personības kā vadītāji var radīt negatīvu efektu un gaisotni.

Šie ir tikai daži no ieteikumiem, bet katrā ziņā atcerieties, ka laba pasākuma atslēga ir laba darbinieku komanda, izpratne par svinību gaisotni un it īpaši sapratne par to, ka katri svētki un katrs pasākums prasa personīgu pieeju.

Linda Duplinska , Foto: Flickr
Iesaki:
Komentāri 0

Otrdiena, 11.decembris
vārda dienas:
Voldemārs, Valdemārs, Valdis