Trīs Osokini Jūrmalā pulcē tūkstošiem klausītāju. FOTO

Viens no šīs vasaras gaidītākajiem notikumiem mūzikā – talantīgās Osokinu dinastijas pianistu koncerts – pulcēja tūkstošiem klausītāju. Trīs Osokini tika uzņemti ar stāvovācijām, kas nerimās vēl ilgi pēc programmas noslēguma un lūdza pianistiem atskaņot neskaitāmas piedevas.

Jaunākie raksti

Katrs no dinastijas pianistiem nes savu individuālo vēstījumu mūzikas pasaulē un viņus vieno ne tikai spoži panākumi, bet arī muzikālo mākslas darbu dziļa, radoša un virtuoza atklāsme. Katrs pieskāriens klavieru melnbaltajiem taustiņiem ir pārdomāts un izjusts.

Koncerta programma aptvēra visdažādāko komponistu šedevrus – sākot no Baha, Vivaldi līdz Rahmaņinovam un koncerta kulminācijai – Morisa Ravēla hipnotizējošas enerģijas pilnajam «Bolero». Kopā ar kamerorķestri vijolnieka Georga Sarkisjana vadībā Osokini izpildīja Mocarta un Šopēna koncertžanra paraugus, kā arī temperamentīgo Johanesa Brāmsa klavieru kvarteta finālu. Uz speciāli koncertam atvestiem izciliem Yamaha flīģeļiem Andrejs, Georgijs un Sergejs Osokini virtuozi transformēja klavieru skanējumu – līdzās dziedošam tonim bija arī eksperimentāls, metāliski sausu āmuriņu piesitiena skanējums. Šādas klavieru iespējas bija jaunatklājums daudziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

Nākamais Trīs Osokinu koncerts notiks 2018. gada janvārī Latvijas Nacionālajā Operā un Baletā.
Svetkulaiks.lv , Foto: Jānis Romanovskis / Gribuvasaru.lv
Iesaki:
Komentāri 1
Kristīne2017-08-09 12:31:44
Labdien! Lūgums ievērot pareizu terminoloģiju: 1) ēkas, kurā koncerts varētu notikt, nosaukums ir Latvijas Nacionālā opera, 2) uzņēmuma nosaukums, kurš darbojas šai ēkā ir Latvijas Nacionālā opera un balets.

Piektdiena, 16.novembris
vārda dienas:
Banga, Glorija