Šogad festivālā AD LUCEM - Metjū Bārlija un Sinfonietta Rīga sen gaidīta tikšanās

Izcilā čellista Metjū Bārlija uzstāšanās ir viens no gaidītākajiem un publikas iemīļotākajiem notikumiem Introvertās mākslas festivālā AD LUCEM. Tāpēc ar prieku paziņojam, ka šogad īstenosies sen lolota iecere – virtuozā mūziķa Metjū Bārlija koncerts ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā. 30. jūnijā, Rīgas Sv.Pētera baznīcā izcilie mūziķi klausītājiem sniegs neaizmirstamu muzikālo piedzīvojumu – pasaulslavenā britu komponista sera Džona Tavenera pārlaicīgā skaņdarba “Sargājošais plīvurs” atskaņojumu.

Gan “Sinfonietta Rīga”, gan Metjū Bārlija muzicēšanas meistarību varētu raksturot kā jauneklīguma, dzīvīgas aizrautības, nepārtraukta izzināšanas prieka un augstas profesionalitātes kvintesenci. To klausītājiem būs iespējams atklāt gan komponista sera Džona Tavenera skaņdarbā “Sargājošais plīvurs”, kas ir ierakstāms mūsu laika mūzikas lielformas darbu zelta repertuārā, gan latviešu komponista Andra Dzenīša skaņdarbā septiņiem metāla pūšaminstrumentiem un stīgu orķestrim In Se I.

Metjū Bārlija (Matthew Barley, Lielbritānija) fascinējošo spēles veidu klausītāji ir iemīļojuši viņa leģendārajos astoņu stundu garajos Nakts meditācijas koncertos, ko festivālā AD LUCEM mākslinieks sniedzis jau no 2010. gada. Metjū ir daudzpusīgs mūziķis, kurš radījis īpašu improvizācijas un orķestrantu interaktīvā izpildījuma apmācības metodi, ko viņš ar lieliem panākumiem pasniedz pasaules vadošo orķestru mūziķiem. „Pasaules drosmīgākais čellists!”, „Vārdiem neaprakstāma spēle!”, „Šokējošais čells!” – tie ir laikrakstu virsraksti, kas pavada Metjū Bārlija radošumu visā pasaulē. Mūziķis tiešām ir ievērojams ar savu brīvību – uzdrīkstēšanos pārkāpt dažādas robežas un rāmjus, ko tam palīdz viņa virtuozā čella spēle, apbrīnojamās improvizēšanas spējas, atvērtība neparastām idejām, eksperimentiem un citām kultūrām, kā arī patiešām dziļa lietu būtības izpratne. Metjū Bārlijs ir mūziķis ar unikālu, neparasti daudzveidīgu karjeru. Viņš apceļojis vairāk nekā 50 valstu ar solokoncertiem un uzstājies kopā ar slaveniem orķestriem pasaules lielākajās koncertzālēs. Viņš vienlīdz komfortabli jūtas gan improvizējot (tā ir viņa aizraušanās jau 30 gadus), gan atskaņojot Baha svītas un veidojot muzikālu sadarbību ar tradicionālās mūzikas meistariem no Japānas, Filipīnām, Austrālijas, Jaungvinejas, Jaunzēlandes, Indijas, Bangladešas, Irānas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Krievijas, dažādām Āfrikas daļām, Kolumbijas, Havaju salām, arī muzicējot kopā ar džeza māksliniekiem, dīdžejiem un Londonas grime reperiem. Vairāk informācijas par mūziķi vietnē www.matthewbarley.com. Latvijā šī ir vienīgā iespēja šogad dzirdēt unikālo un pasaulslaveno mūziķi.

Jūnija beigās, uzreiz pēc vasaras saulgriežiem, uz trīs unikāliem koncertiem aicinās 17. Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM. Šī gada festivālā baudīsim izcilās latviešu koklētājas Laimas Jansones solo koncertu senākajā Rīgas baznīcā, unikālā pianista Marka Vellas (Marc Vella, Francija) koncertu izsmalcinātajā Rīgas biržā, kā arī orķestra “Sinfonietta Rīga” un čellista Metjū Bārlija kopīgo muzicēšanu koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM kopš 2002. gada sadarbībā ar izciliem māksliniekiem ik gadu piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Festivāla kontekstā garīgums ir saistīts ar cilvēka dvēseles dziļāko būtību, iekšupvērstību jeb introversiju – spēju apzināti iedziļināties būtiskajā, pievērsties savai iekšējai pasaulei un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.

Biļetes uz uz šī gada Festivāla AD LUCEM konvertiem pieejamas jau visās „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv

Jaunākie raksti