Ar kormūzikas koncertu Rīgā un Jelgavā viesosies Bemidži Valsts universitātes koris no ASV

Šo sestdien, 12. maijā, plkst. 18:00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā un svētdien, 13. maijā, plkst. 18:00, Jelgavas Sv. Annas baznīcā ar kormūzikas koncertu “Garīgie un laicīgie dziedājumi” viesosies Bemidži Valsts universitātes koris no ASV diriģenta Dvaita Džileka vadībā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Jaunākie raksti

Bemidži Valsts universitātes koris koncertturnejai Baltijas valstīs sagatavojis krāšņu programmu, kurā iekļauti gan tādi majestātiski garīgās mūzikas skaņdarbi kā Klaudio Monteverdi “Cantate Domino”, Johana Sebastiana Baha Aleluja no motetes “Teiciet to kungu”, Ola Gjeilo – “O Magnum Mysterium”, Tomasa Luisa de Viktorijas “O Vos Omnes”, Džeika Runestada “Aleluja”, gan laicīgie kormūzikas skaņdarbi - Jana Sandstrēma “Biegga luoht”, Džeika Runestada “Lūdzu paliec”, Šona Kirhnera “Skaidra diena”, Daniela Eldera “Sirds atspulgs”, Pola Brendvika “Skaistākais zieds” un citi. Koncerta programmā iekļauti arī Baltijas valstu komponistu skaņdarbi - Ērika Ešenvalda “Tikai miegā” un “Jauns mēness”, Veljo Tormisa “Dziedoņa bērnība” un “Aborigēna dziesma”, kā arī Andreja Jansona “Ai, nama māmiņa”.

Bemidži Valsts universitātes koris ir vadošais augstskolas muzikālais kolektīvs, kuru 1937. gadā dibinājis ievērojamais ASV kordiriģents Karls O. Tompsons. Sacenšoties ar citiem ASV muzikālajiem kolektīviem, Bemidži universitātes koris bieži piedalās konkursos un “koru karos”. Kolektīvs guvis arī starptautisku atzinību, pārstāvot ASV kormūzikas festivālos Francijā, Austrijā, Beļģijā, Šveicē un Spānijā, kā arī Pasaules koru asamblejā Cimrijā, Izraēlā. Ik pavasari Bemidži koris sniedz koncertus savā ASV reģionā un reizi trīs gados dodas starptautiskā tūrē. Šī gada maijā kolektīvs viesosies Latvijā un Igaunijā.

Bemidži kori kopš tā dibināšanas vadījuši četri diriģenti: Karls O. Tompsons (1937-1967), Pols Brandviks (1967-1998), P. Bredlijs Logans (1998-2015) un Patrīcija Meisone (2016. gadā). Šobrīd kolektīva mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Dvaits Džileks.

Dvaits Džileks ir Bemidži valsts universitātes Kora nodaļas direktors. Viņš vada Bemidži kori, kamerkori, Damenstimmen sieviešu kori un Musikanten vīru kori, kā arī docē diriģēšanas, kora mūzikas literatūras un kormūzikas aranžēšanas kursus. 2018. gada martā Dvaits organizēja pirmo Bemidži valsts vidusskolu koru festivālu, kurā piedalījās arī ievērojamais latviešu komponists Ēriks Ešenvalds. No 2013. līdz 2016. gadam Dvaits Džileks bijis Dalasas Simfoniskā orķestra kora vadītāja asistents, un sadarbībā ar kora māksliniecisko vadītāju Džošua Habermanu gatavojis kora partijas sadarbības projektiem ar Jāpu van Cvēdenu, Žaku Lakombu, Simoni Jangu, Niku Kārteru, Lariju Lo un Tomašu Netopilu. No 2005. līdz 2011. gadam Dvaits Džileks bijis Norfīldas vidusskolas muzikālai vadītājs un kora diriģents. Viņa vadībā Norfīldas koncertkoris sasniedzis ievērojami attīstību un konkursos izcīnījis vairākas godalgas. Dvaits Džileks dziedātāja ampluā sadarbojies ar Ziemeļteksasas Universitātes A Capella kori, Collegium senās mūzikas ansambli, Mičiganas Štata universitātes kori, Vestminsteras kamerkori un Magnum Chorum. Vairāk nekā desmit gadus veltījis senās mūzikas studijām; vadījis Fortvērtas Sv. Andreja katoļu draudzes Tradicionālo kori un Hendbela kori Teksasas štatā.
Svetkulaiks.lv , Foto: Publicitātes foto
Iesaki:
Komentāri 0

Ceturtdiena, 18.oktobris
vārda dienas:
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends